krásná od hlavy až k patě

6. ledna 2009 v 21:11 | Aluška |  beauty♣


PÁR KIL NAVÍC?

Samozřejmně,že i baculatější dívky se mohou oblékat pěkně a atraktivně.Jenom by měly dbát na určité zásady.Pamatuj si:pár módních triků spolu s přirozeným kouzlem osobnosti udělá zázraky!

  • PRYČ S VYTAHANÝM OBLEČENÍM
Jednou z nejčastějších chyb bývá,že se silnější dívky snaží schovávat nadbytečná kila v oblečení o několik velikostí větším.Výsledkem je ale prawá opak.Opticky pak působí ještě mohutněji.V zásadě lze doporučit uvolněněný nestrukturovaný vzhledkterý nesmí být příliš těsný.Střední velikosti-ani malé ani velké,dokáží kritická místa nenápadně zakrýt.

Nákup oblečení...

Jak koupit a wybrat to prawé ořechowé?
→Kalhoty se štíhlou siluetou na bocích rozšířené opticky nerozšiřují.Mají-li kalhoty příliš vysoký a plandawý střih,budeš v nich vypadat baculatější než skutečně jsi.Džíny s chlapeckým střihem vypadají často ležérněji,protože jsou střiženy volněji.
→Vhodné jsou rovňěž dlouhé,rovné sukně.Řasení a nabírání okolo pasu se raději vyhni,protže tě bude dělat tlustší.Můžeš samozřejmně nosit minisukně,ale vybírej raději tmawší odstíny,a to i u punčoch-bude tě to opticky zeštíhlowat.
→Jestli chceš wypadat sexy nemusíš se wzdáwat ani triček na ramínka nebo wypasowaných šatů.Zkombinuj je prostě s delším kabátkem nebo prowokatiwní džínowou bundičkou.
PÁR TRIKŮ
→Splávavé látky nerozšiřují
→dbej na volný pas,nenos příliš utažené pásky
→vhodné jsou barevně vyladěné kombinace tzv. tón v tónu
→jednoduché rovné vzroy opticky zužují
→punčochy barevně sladěné se šaty nebo sukní opticky zeštíhlují
Nejlépe opticky zeštíhluje černý outfit,to ale asi wšichni wíme,že?Proto nos předewším wěci w tmawých barwičkách.
Mastná pleť

ČÍM SE VYZNAČUJE?
Zatímco suchá pleť má mazu nedostatek,mastná pleť zase naopak-nadbytek.Většinou je špatně prokrvená s velkými póry a neustále je ohrožena akné.
ČIŠTĚNÍ A PÉČE
Velkým problémem mastné pleťi jsou nečistoty a proto wyžaduje hodně péče.Mastnou pleť je třeba rána a wečer důkladně ošetřit a umýt.Čistící mléko odstraní hrubé zbytky make-upu a nečistot.Silně mastná místa je dobré lehce potřít pleťovou vodou a sobsahem alkoholu.Zanícená místa ošetři vodou z hamamelis.
LÍČENÍ
Ideálním podkladem make-upu nemastné fluidum,které odstraní nadbytek mazu a má zklidňující účinky.Velmi důležité je oičkat po nanesení podkladu asi čtvrt hodin,aby se vstřebal a terpve poté nanést make-up.Velmi vhodné jsou především pudrové make-upy a sntiseptickými účinky.Pro mastnou pleť je obzvláště vhodná pudrová růž.Na závěr oblčej přepudruj sypkým pudrem.


Normalní pleť

ČÍM SE VYZNAČUJE?
Tento typ pleti je ideální:dokonale zdrawá,vypnutá,jemná,hladká,narůžowělá nebo hnědá a dokonale prokrwená.Normální pleť nemá sklony ani k maštění ani k vysušování,není ani uhrowitá ani nemá rozšířené póry.Leskne se,aniž by působila mastně.Produkce mazu a tuku je vyvážená a vytváří ochrannou vrstvu.Prostě lepší pleť neexistuje.
ČIŠTĚNÍ A PÉČE
Čistíš-li obličej mýdlem a vodou,používej mýdlo s vysokým obsahem tuku,které není ani výrazně barevné ani parfémované.Ani zdravá pokožka totiž není chráněna proti podrážděním parfémovacími látkami či barvivy.Ideální sou dětská neparfémovaná mýdla.K dokonalému odstranění zbytků make-upu a silných nečistot je nejlepší čisící krém nebo jemné čistící mléko.Mléko je třeba ještě omýt vodou,krém nejprve setři kosmetickým tamponem a také opláchni vodou.V obou případech dočisti pleť pleťovou vodou.
LÍČENÍ
Povoleny jsou wšechny výrobky pro normální pleť.Pod make-up je nejlepší nanést hydratační krém,který je vhodný jako podklad pod líčení.A pak už si jen musíš dělat hlawu s výběrem správného druhu make-upu a růže.
Suchá pleť


ČÍM SE VYZNAČUJE?
Má jemné póry a je welmi slabá,na dotek je sice jemná a wypnutá,má ale sklon k zarudnutím a flekům.Je matná a bez lesku.Je napnutá-zejména po vyčištění má člověk pocit že mu je ,,o číslo menší,,...
ČIŠTĚNÍ A PÉČE
Tento typ pleti sám newytwáří vlastní maz.Vyžaduje proto ošetření hydratačními a mastnými výrobky s obsahem tuků.Při důkladném čistění se raději vyhni mýdlu a použij jemný čistící kréma wodu.Skvělými jemnými čistícími a zároveň hydratačními prostředky jsou sladká smetana a podmáslí.Máš-li pleť extrémně napnutou,můžeš si ji místo nočního kréu natřít léčivou mastí s obsahem panthenolu.Přes den se pak doporučuje častější nanášení mastného zvlhčovacího krému,který je také nejvhodnější jako základ pod make-up.Jednou týdně pleti dopřej hydratační pleťovou masku.
LÍČENÍ
Jako základ se doporučuje tónovací denní krém nebo krémowý make-up.Pro suchou pleť je také vhodná krémowá růž.Nanáší se na podklad.Obličej pokud možno vůbec nepudruj nebo jen minimálně.Pleť pak působí příliš matně.
Jak nejlépe pečovat o pleť


  1. Pleť důkladně vyčisti
  2. nanesením pleťowé wody získáš ochranný kyselý plášť
  3. pleť ošetři základowám krémem:např. peeling,pleťowá maskaKrásné rty


(print image)
Top 5 pro krásné a šťavnaté rty

1) Před nanášením rtěnky nebo lesku do rtů jemně vklepej trošku hydratačního krému. Rty tak zvlhčíš a budou vypadat zdravěji. Například Kelly Clarkson takto o své rty pečuje každý večer před spaním!

2) Aby lesk ze tvých rtů "neutíkal", obtáhni je před jeho nanášením konturovací tužkou v tělovém odstínu nebo v barvě lesku.

3) Tvé rty získají objem a krásnou zdravou barvu, když je každé ráno jemně promasíruješ zubním kartáčkem.

4) Barva na rty lépe přilne a bude vypadat přirozeně, když rtěnku naneseš tenkým štětečkem.

5) Rty opticky zvětšíš tak, že naneseš lesk jen do jejich středu. Připadá ti naopak, že máš moc velkou pusu? K optickému zmenšení rtů stačí použít tmavší odstín rtěnky.Dlouhé řasy!?!


ilustrační obrázek
V denním líčení bude i v následující sezoně kralovat nenápadná dokonalost, tedy žádné karnevalové barvy, třpytky a lesk.
Matující podklad - pozor, nikdy, ale opravdu NIKDY nepoužívej make-up v tmavším odstínu, než je tvá pleť! Působí nepřirozeně a rád se usazuje v tzv. mimických vráskách (to jsou třeba vějířky kolem očí, které se dělají od smíchu). Na trhu se objevily pěnové podklady - jsou velmi příjemné, pěkně přilnou a nerozpíjejí se. Jemně obkroužené oči linkou mají stále platnost. Malý tríček: Nejprve si oční konturu vytečkuj a až pak ji spoj linkou. Stíny matné a v přirozených barvách. Dobré je dodržovat pravidlo: Odstínem vyskytujícím se v přírodě nic nezkazím. Rty jsou také přirozené, odstín si zvol podle svého typu. A vyhýbej se křiklavým barvám: Přidají ti roky a uberou na něze. Nabarvené rty na závěr trochu popraš tělovým pudrem, barva se nádherně zafixuje. Upravené obočí je samozřejmost, nechceš mít přece nad krásnýma očima kožešinku !
Ale korunou všeho jsou řasy - rozjasní pohled, podtrhnou tvůj vzhled. Na trhu je množství řasenek/maskar, pojďme si je prohlédnout:
Smývatelné
Snadno se rozmaže. Tomu lze částečně předejít poprášením řas předtím, než řasenku naneseme. Maskara na nich pak snadněji ulpí, je pudrem fixovaná. Tento typ řasenky se hodí především na denní líčení a lze ji snadno odstranit pleťovým mlékem.
Voděodolné
Ochrání oči před rozmazáním ve vodě, při dešti či pláči. Přidávají se do nich voděodolné pryskyřice, je nutno ji odličovat přípravky s obsahem tuku nebo přímo kosmetickým olejem. Tato řasenka díky své nerozpustnosti nesvědčí citlivým očím a může je mírně podráždit.
Prodlužovací
Velmi oblíbené. Obsahují mikrovlákénka, která dodávají řasám na objemu a délce. Samozřejmě záleží na jednotlivé značce, přesto jejich velkou nevýhodou je to, že se po čase začnou drolit. Neměly by je používat nositelky kontaktních čoček, protože jemná vlákenka by se mohla dostat pod ně.
Na závěr ještě jeden trik:
Prodloužení svých řas dosáhnete tak, že je namalujete nejprve tmavou nebo černou řasenkou po celé délce a pak konečky řas obarvíte světlým - modrým, zeleným či zlatým - odstínem.Jak zhubnout?

Prvním krokem ke štíhlé postavě je pohyb... I kdybys měla jednou denně vyběhnout po schodech do 6-tého patra,budeš mít dobrý pocit...Pocit,že jsi pro sebe a svoje tělo něco udělala.Nebo choď pěšky i do školy,na dízu,vyraz na procházku s pejskem,klukem,kamkoliv...
Nezapomeň vyloučit ze svého jídelníčku všechno tučné,přepálené,a smažené.Jinými slovy hranolky,kuřecí nugety,cheese,hamburgr si škrtni ihned.Pak také nezdravou kolu,ve které je asi 20 kostek cukru...
Nauč se pít obyčejnou vodu... Prozrazuje na tebe,že se staráš o svůj vzhled a záleží ti na něm.Vždy chodíš perfektně upravená a za každou cenu si chceš svojí dokonalou posatvičku a všechno co k ní patří,udržet...
Posiluj také bříško,zadek,stehna,prsa a ruce!Každý den alespoň pul hodinky věnuj cvičení.Nebo si zatancuj,při tom se krásně vydejcháš a vydáš dostatečné množství energie.Navíc se budeš cítit štastná a spokojená.


Jak zvětšit či zmenšit rtyJak opticky zvětšit rty:
1)Konturovací tužkou vytvoř linku těsně nad horním tak,aby přesně kopírovala jeho tvar.Hrot tužky se musí neustále dotýkat přirozené linie rtů.To je velmi důležité,protože jestli se během dne rtěnka setře,vznikne nepěkná mezera.Postupuj stejně i u spodního rtu.
2)Nově vzniklou partii lehce přetři tužkou,tak aby byla tmavší než vnitřní plocha.
3)Poté na celá ústa nanes lesklou rtěnku.
4)Do střední části spodního rtu nanes malé množství lesku na rty pro zvýraznění a zároveň i optickému zvětšení objemu rtů.
Pamatuj si,že světlé a lesklé odtíny mají rozšiřující efekt.
Jak opticky zmenšit rty:
1)Nejprve podkladovým krémem nebo korektorem překryj kontury rtů a zapudruj.Tím vytvoříš základ pro techniku zmenšení rtů.
2)Konturovací tužkou v přírodním odstínu naznač linku podél vnitřní linie rtů,I když má být výsledná barva rtů jiná.
3)Zvol matující rtěnku,např. s dlouhotrvajícím účinkem,která neodráží světlo,ale absorbuje ho a ústa tak vypadají menší.Vyber si buď tmavší barevný tón nbeo pomocí neutrální konturovací tužky rozetřené po celé ploše rtů odveď pozornost od rtů a raději zvýrazni oči..


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama