písmo

3. února 2007 v 21:51 | Alosek
Grafologové zastávají názor, že písmo je zrcadlem naší osobnosti a způsob, jakým píšeme, o nás dokáže prozradit daleko víc, než si myslíme... A nejen o nás samotných, ale i o lidech z našeho okolí, kamarádech nebo partnerech. Grafologie není výmyslem, ale vážnou vědou.

Grafolog Ti poví, kdo jsi
Bez toho, aby si se s ním potkala osobně! Stačí mu jen ručně napsaný text. Z něj umí vyčíst například stupeň Tvojí inteligence, charakterové vlastnosti, způsob, jakým se projevuješ ve společnosti, komunikační schopnosti či ambice, které máš. Text posuzuje v několika rovinách, ale vždy jako komplexní celek. Důležitou úlohu hraje velikost písma, sklon rukopisu, mezery mezi jednotlivými písmeny a slovy, slučky v písmenech.

Velikost písma a sebevědomí
Čím je písmo větší, tím víc sebedůvěry a ambicí jeho vlastník má. Velká písmena naznačují, že jde o vášnivou, velkorysou osobu, která se cítí ve společnosti příjemně. Extrémní velikost rukopisu poukazuje na hrdé lidi, mnohokrát až příliš zahleděné do sebe, resp. trpících syndromem "Já". Může symbolizovat taky touhu po svobodě a aktivnějším způsobu života. Malé písmo zrcadlí skromnost, nenáročnost, důkladnost nebo opatrnost.

Zvýrazněné slučky
Výraznější horní slučky v písmenech (např. b, d, h, l) vypovídají o schopnosti člověka impulzivně se nadchnout pro určitou věc, ale můžou signalizovat i povrchnost nebo nedůslednost. Naopak, silnější slučky v dolní části (např. g, j, y) podtrhávají přirozený instinkt a zaměření dotyčné osoby na materiálno.

Sklon písma a temperament
Písmo nakloněné doprava mluví o otevřené a srdečné osobě, z které vyzařuje přirozenost a spontánnost. Na druhé straně může být i projevem nespokojenosti, náladovosti, nestálosti nebo chybějící disciplíny. Doleva nakloněný rukopis prozradí, že jde o samostatného, uzavřeného člověka, který nerad ukazuje svoje pocity navenek. Kolmo nakloněné písmo signalizuje rozvážnost, opatrnost, věcný pohled na svět a osobu, které nechybí pevná vůle.

Odstup jednotlivých písmen
Čím víc jsou od sebe vzdálené jednotlivé písmena, tím víc to vypovídá o člověku, který je duchem podnikavý, rád se učí nové věci, cítí potřebu stále se rozvíjet a na druhé straně je netrpělivý. Malý odstup znamená spíš nesmělost a disciplínu. Velké mezery mezi slovy zanechávají lidé konající s rozvahou, malé mezery zase impulzivní typy.

Girlandy a arkády
Ten, kdo píše girlandy (např. u napsané jako "n"), by měl být přátelský, jemný, nebo pohodlný a lehce ovlivnitelný. Obloukovité n připomínající arkádu naznačuje, že pisatel je uzavřený a raději se drží v pozadí. hodně úspěšných a cílevědomých lidí píše n, m a u skoro nerozeznatelně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama